Kariyer Festivali

 

Öğrencilerini profesyonel iş dünyasına hazırlamanın önemine inanan Yeditepe Üniversitesi öğrencilerinin ve mezunlarının değişik sektör ve kurumlarla bir araya gelmelerini sağlamak amacıyla, sosyal, kültürel, sanatsal ve akademik alanda pek çok etkinlik düzenlemekte.

Bu etkinliklerden bir tanesi Kariyer Gelişim Ofisi tarafından düzenlenen, yoğun öğrenci desteği ve katılımıyla gerçekleştirilen “Kariyer Festivali”dir.

Her sene geleneksel olarak Mart aynın ilk haftasında düzenlenen Kariyer Festivali, öğrencilerimizi potansiyel işverenlerle buluşturmak amacı ile Yeditepe Üniversitesi Kayışdağı Kampüsü’nde gerçekleştirilmektedir. Etkinlik boyunca başarılı iş adamları, yöneticiler, usta gazeteciler, sanatçılar öğrencilerle bir araya gelerek kariyer öykülerini gençlere aktarırlar.

Kariyer Festivali, öğrencinin profesyonel hayata hazırlanmasına yardımcı olmak amacıyla gerçekleştirilen; firma sunumları, mülakatlar, eğitimler, atölye çalışmaları, üst düzey yöneticiler tarafından verilen konferansların düzenlendiği ve gün boyu fuaye alanında firma stantlarının açık olduğu bir etkinliktir.

Kariyer Festivali’nde kurumlar; bünyelerindeki kariyer ve staj fırsatlarını, kurumlarında çalışan olarak yer alabilmenin koşullarını öğrencilere aktardıkları gibi, öğrenciler de sunum ve workshoplara katılarak değişik bakış açıları kazanabilmektedirler. Ayrıca; kariyer ve başarı öyküleriyle örnek teşkil eden, öğrencilere model olabilecek değerli konuklar da başarı öykülerini öğrencilerle paylaşarak, gençlerin kariyer çizgilerinin oluşturulması yönünde önemli katkılar sağlamaktadırlar.­­­­­