Oryantasyon

Sevgili öğrencimiz,

Üniversitemize hoş geldiniz..

Küresel ölçekte zorlu bir süreçten geçtiğimiz bu dönemde Yeditepe Üniversitesi olarak, hepimizin sağlığı ve güvenliği için gerekli tedbirleri alarak, hibrit eğitimle,  iletişim ve teknoloji çağının gerektirdiği tüm yetkinlikleri kapsayan bir eğitim programı sunarak, merak duygunuzu geliştirmeyi; sürekli öğrenmeyi ve gelişmeyi hayatınızın bir parçası haline getirmenizi hedefliyoruz.  

Rektörlük Binası giriş katında yer alan Öğrenci Merkezinde alanlarında uzman ekibimizle çok yönlü gelişiminize destek olmayı hedefliyoruz. Öğrenci kulüpleri ve etkinlikleri, spor, sağlıklı beslenme, psikolojik danışma ve rehberlik, yeni gelen öğrenci danışmanlığı, kariyer ve mezunlarla ilişkiler, kültür sanat gibi birçok alanda üniversite deneyiminizi zenginleştirmeyi ve ileriki hayatınızda size değer katacak becerileri kazandırmak için çalışıyoruz.

Yeni girişli tüm lisans öğrencilerimizin mutlaka katılmasını beklediğimiz oryantasyon programı, 28-30 Eylül tarihlerinde online yapılacaktır. Bu programa katılarak birimlerimizi tanıyacak; Fakülteniz, bölümünüz ve idari birimler hakkında bilgi edineceksiniz.

Üniversiteye uyum sürecinizi kolaylaştırmak amacıyla, kayıtlı olduğunuz bölümün üst sınıflarından bir öğrenciyi “akran danışman” olarak atadık. Akran danışmanınız tanışmak için sizinle iletişime geçecek. Akran danışmanınızın düzenleyeceği tüm buluşmalara katılarak sorularınızı sorabilir, bölümünüze yeni girişli diğer öğrencilerle tanışabilir, Üniversite imkan ve olanaklarını öğrenebilirsiniz.

 

Oryantasyon Program akışı için tıklayınız.

Oryantasyon programı hakkındaki tüm sorularınız için dos@yeditepe.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Hepinize sağlıklı ve başarılı bir eğitim yılı diliyorum.

 

En iyi dileklerimle,

Doç. Dr. Bülent Kılıç

Öğrenci Dekanı