prePlus Academy

Öğrencilerimizi lisans öğrenimlerine hazırlamak amacıyla oluşturduğumuz prePlus Academy programı kapsamında, öncelikle hazırlık sınıfı öğrencilerine yönelik kodlamamatematik ve kişisel gelişim alanlarında dersler ve seminerlerden oluşan bir sertifika programı sunulmaktadır.

Kayıt olmak isteyen öğrencilerin, 3-7 Şubat tarihleri arasında, ilgili konu başlığına göre aşağıdaki linkler üzerinden kayıt formunu doldurmaları gerekmektedir. Forma erişim için “….@std.yeditepe.edu.tr uzantılı e-posta hesaplarınızı kullanmanız gerekmektedir.

Katılım kontenjanla sınırlıdır.

Dersler 9 Şubat Salı günü başlayıp 20 Nisan Salı günü son ders yapılacaktır. Her Salı günü 16:30-18:00 ve 18:30-20:00 saatleri arasında 2 grup halinde, bir buçuk saat olacak şekilde planlanmıştır. Hangi saat aralığına katılacağınız, kayıt işleminiz tamamlandıktan sonra size Yeditepe uzantılı e-posta adresiniz üzerinden iletilecektir.   

  • Fen Bilimleri için Matematik Dersine Kayıt Formu için tıklayınız.

Dersin hedef kitlesi, sayısal puanla lisans programlarımıza kabul edilen öğrencilerdir.

Bu dersin kotası 60 kişidir. 10 Şubat Çarşamba günü başlayıp 21 Nisan Çarşamba günü son ders yapılacaktır. Her Çarşamba günü 14:00:16:00 saatleri arasında sunulacaktır.

  • Sosyal Bilimler için Matematik Dersine Kayıt Formu için tıklayınız.

Dersin hedef kitlesi, eşit ağırlık ve sözel puanlarıyla lisans programlarımıza kabul edilen öğrencilerdir.

Bu dersin kotası 60 kişidir. 10 Şubat Çarşamba günü başlayıp 21 Nisan Çarşamba günü son ders yapılacaktır. Her Çarşamba günü 14:00:16:00 saatleri arasında sunulacaktır.

  • Kişisel Gelişim Seminerleri:

Dönem boyunca farklı kişisel gelişim alanlarında sunulacak seminerler, Perşembe günleri saat 16:30-17:30 saatleri arasında sunulacaktır. Web sitemiz üzerinden ve kurumsal e-posta hesaplarınıza yapılacak bilgilendirmelerle sizlere duyurulacaktır.

Kayıtlı olduğu kodlama ya da matematik dersine %70 oranında katılım sağlayan öğrencilere katılım sertifikası verilecektir.

Programda sunulan dersler ve seminerler ücretsiz olup; online olarak Türkçe sunulmaktadır.  

PrePlus Academy 2021 Bahar Dönemi Programı için tıklayınız.

 

Sorularınız için iletişim bilgilerimiz:

Bireysel ve Akademik Gelişim Ofisi:
Rektörlük Binası, Giriş Katı, Öğrenci Merkezi
Telefon: 0216 578 0000 (dahili no. 3841-42)
E-posta: 
bago@yeditepe.edu.tr