SSS

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik hizmetleri ücretli midir?

Yeditepe Üniversitesi bünyesinde aktif öğrenci statüsünde bulunan tüm öğrencilerimiz Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik hizmetlerimizden ücretsiz yararlanabilmektedirler.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik seansları kaç dakika ve kaç hafta sürer?

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik hizmetimiz her bir öğrencimiz için 8-10 seans sürmektedir. Her bir seans 45 dakika ile sınırlıdır.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik hizmetlerinden kaç kere yararlanabiliyoruz?

Siz öğrencilerimiz üniversite yaşamı süresince farklı gelişim ve değişimle karşılaşmaktasınız bu nedenle her öğrencimize ihtiyacı dahilinde uzmanlarımızın programlarının uygunluğuna bağlı olarak tekrar birimlerimizden yararlanmaları mümkündür.

Sadece dersler ile ilgili olarak mı psikolojik destek alabiliyoruz?

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik hizmetlerimiz siz öğrencilerimizin sınav stresi, ailevi sorunlar, arkadaşlık sorunları, ikili ilişkilerde yaşanan sorunlar, verimli ders çalışma yolları ve üniversite yaşamına uyum vb. gibi çeşitli sorunlarınız hakkında psikolojik destek alabildiği bir birimdir.

Lisans öğrencileri için ayrı, hazırlık öğrencileri için ayrı bir birim mi hizmet vermekte?

Siz öğrencilerimize etkin ve hızlı ulaşabilmek adına hazırlık ve lisans öğrencileri için iki ayrı Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik birimi bulunmaktadır. Bu iki birim birbiriyle kordine çalışmaktadır. Hazırlık öğrencilerimiz hazırlık binasında bulunan uzman psikologlarımıza ulaşabilir; lisans öğrencilerimiz ise Rektörlük binasında bulunan Öğrenci Merkezi'nde görev yapmakta olan uzman psikologlarımıza ulaşabilirler.

Nasıl randevu alabilirim?

Lisans ve hazırlık öğrencilerimiz için hizmet vermekte olan uzman psikologlarımıza mail atarak randevu talebinde bulunabilirsiniz.