Yeditepe Üniversitesi çalışanlara ve öğrencilere sağlıklı beslenme & diyet hizmeti ve beslenme eğitimi sunmaktadır.

Beslenme ve diyet hizmeti görüşmelerinde kişinin beslenme düzeni ve sağlık ihtiyaçları değerlendirilir. Vücut analiz cihazıyla bireylerin yağ, kas ve ödem ölçümü yapılır. Tüm veriler göz önünde bulundurularak kişiselleştirilmiş beslenme önerileri ile birlikte kişiye özel bir beslenme programı hazırlanır. Diyetisyen, öğrencilerin yaşam kalitesini artırmak ve en sağlıklı hallerine ulaşmalarını sağlamak için iyi bir kaynaktır. Birebir görüşmelerin yanı sıra kampüs diyetistenleri beslenme ile ilgili çeşitli konularda çalışanların ve öğrencilere grup eğitimleri vermektedir. Kurumumuz diyetisyenleri, beslenme konusunda güncel konular üzerinde bilgi kirliliğinin giderilmesi, sağlıklı beslenme bilincinin oluşturulup süreklilik kazanması amacıyla düzenli olarak beslenme eğitimleri planlamaktadır.

Bireyin beden ve ruh sağlığı konusunda verimli sonuçlar için diyetisyen ve psikolog iş birliği büyük önem taşımaktadır.

Yeditepeliler Kahve Tadım Atölyesinde Buluşuyor!

Temel kahve tadım eğitimi ve farklı yöresel kahvelerin tadımı ilginizi çekiyorsa 13-14 Aralık tarihlerinde yapılacak bu atölyeyi sakın kaçırmayın.


Başvuru için; http://bit.ly/yeditepemezunetkinlik

Yeditepe Mezun Podcast - Ceylan Kara

Yeditepe Mezun Podcast serisinin ikinci konuğu 2007 Hukuk Fakültesi mezunumuz Ceylan Kara ’nın Yeditepe’den Harvard’a uzanan kariyer yolcuğunu dinlemek için tıklayın.