Branşlara Katılım, Sporcu Destek Bursları

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ SPOR TAKIMLARI (2020-2021)

Üniversitemizde; atıcılık, atletizm, badminton, basketbol, bilardo, bilek güreşi, bisiklet, boks, bowling, briç, cimnastik, dans, eskrim, e-spor, flag futbol (kadın Amerikan futbolu), frizbi, futbol, güreş, halk oyunları, hentbol, judo, karate, kar voleybolu, kayak, kickbox, korfbol, korumalı futbol (Amerikan futbolu), kürek, masa tenisi, muay thai, okçuluk, oryantring, plaj hentbolu, plaj voleybolu, play korfbolu, satranç, salon futbolu, su topu (erkek), snowboard, squash, taekwon-do, tenis, triatlon, voleybol, yelken ve yüzme takımları yer almaktadır.

Kırmızı renkle yazılı branşlar üniversitemizde bulunmakta olup,  mavi renkli branşlarda da sporcu öğrenci müracaatı olduğu takdirde açılabilmektedir.

Basketbol, Hentbol ve Voleybol (Bu branşlarda yapılan seçme sonunda üniversite takımlarımıza girmeye hak kazanan kadın ve erkeklerde ilk 12 sporcu %50 “Sporcu Destek Bursu” almaya hak kazanmaktadır.

2021-2022 Akademik sezonu tüm spor takımları seçmeleri 11-18 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.  (Pandemi nedeniyle ileri bir tarihe ertelenirse, yeni tarih kesinleştiğinde Üniversite internet sayfası  ve buradan duyurulacaktır.)  %50 Sporcu Destek Bursu almaya hak kazanan öğrencilerin bursları Rektörlük ve Mütevelli Heyeti Başkanlığı  onayını takiben 2021  Kasım  ayında başlayacaktır.

Yukarıda yazılı branşlarda  (21/09/2019 tarihinden sonra) milli sporcu olmuş/milli sporculuğu devam etmiş öğrenciler,  ilgili federasyondan fotograflı ve onaylı milli sporcu belgelerini getirmek kaydıyla,  Yeditepe Üniversitesi Spor Müdürlüğü’nce yapılacak protokol ile 2021-2022 girişli öğrenciler için %75 Sporcu Destek Bursları kayıt sırasında devreye girmektedir.

Seçmelere katılmak için herhangi bir müracaat gerekmemektedir. Seçme gün ve saatleri Eylül ayının ilk haftasında üniversitemizin www.yeditepe.edu.tr adresi, sosyal ağlar ve duyuru afişleri ile ilan edilmektedir. Seçmelere katılmak isteyen öğrencilerin,  spor kıyafetleri ile seçme yerinde hazır bulunmaları gerekmektedir.