Ana içeriğe atla

Kariyer Gelişim

 

Vizyonumuz: Yeditepe Üniversitesi’nin vizyonuna paralel, yeni yüzyıl yetkinliklerinin bilincinde; bireysel, akademik, mesleki gelişimini bu yetkinlikler doğrultusunda planlayan öğrenciler ve mezunlar ile sürekli, gelişim odaklı iletişim ve iş birliği ortamı oluşturmaktır.

Misyonumuz: Üniversite öğrenciliğinin ilk günü itibarıyla tüm öğrencilerimizin ve mezunlarımızın kariyer yapılandırma süreçlerine destek olmak, öğrencilerimizin iş yaşamına yönelik yetkinliklerini geliştirmek amacıyla farklı kariyer etkinlikleri ve eğitimler ile onların çözüm ortağı olmak ve mezunlarımız ile öğrencilerimizi bir araya getirerek değer yaratan bir iletişim ağının kurulmasını ve sosyal bağların kuvvetlenmesini sağlamaktır.

“Kariyer Gelişimi” sürekli, ekonomik, sosyal, kültürel, teknolojik, politik, küresel ve tarihsel değişimler bağlamındadır. Aslında kariyer gelişimi dinamik, etkileşimli, bağlamsal, ilişkisel ve çoğu kez öngörülemezdir (Niles ve Harris-Bowlsbey, 2021; Çev. Korkut-Owen). Kariyer olgusunun bu niteliklerinden ötürü de Üniversite yaşamının ilk günü itibarıyla kariyer yapılandırma sürecinin keşif evresini yaşayan tüm öğrencilerimiz ve iş/meslek/kariyer değişikliği öngören, bir rehberliğe ihtiyaç duyan tüm mezunlarımız için hem bir kariyer merkezi hizmeti vermekteyiz hem de her yıl büyüyen ailemizin tüm öğrenci ve mezunlarını farklı çalışmalarla bir araya getirerek birlikte öğrendiğimiz, birlikte geliştiğimiz bir yaşam alanı yaratmaktayız.

 

İletişim:

Telefon: 0216 578 00 00 - 2609

e-mail: career@yeditepe.edu.tr    

Sosyal Medya Hesapları:

    insta